Nahrávání přednášek doma nebo v kanceláři

Jak nahrát přednášku doma nebo v kanceláři?

Pro nejjednodušší okomentování prezentace, která je poskytována studentům, například v rámci Moodle, je vhodné využít přímo Microsoft PowerPoint.
PowerPoint umožňuje ke každému snímku nahrát audiostopu ve formě mluveného komentáře.
Další možnosti nahrání přednášky/cvičení je pomocí Microsoft Teams. Jak náhrát přednášku naleznete ve video návodu nebo PDF návodu.

Co je předpoklad pro úspěšné zvládnutí:
  • Počítač nebo notebook s mikrofonem, či webkameru s integrovaným mikrofonem
  • Microsoft PowerPoint nebo aplikace Microsoft Teams
Jak se komentář nahraje k jednotlivým slidům v PowerPoint prezentaci naleznete zde.

Po nahrání všech komentářu v PowerPoint prezentaci jsou 2 možnosti uložení:
  • Soubor PowerPoint uložíte s příponou .pptx - zůstane stále PowerPointovou prezentací,
  • Nebo můžete z prezentace vytvořit video - návod zde.
Co nyní dělat s tímto souborem? Rozhodně nenahrávejte na Moodle ani neposílejte jako přílohu mailu!!!

Nahrání a sdílení souboru prezentace/videa

Soubor pojmenujete NÁZVEM a KÓDEM předmětu, pokud ukládáte více souborů, očíslujte je, aby bylo zřetelné jejich řazení.
Soubor PowerPointu nebo video sdílejte do Centra audiovizuální podpory (CAVP), kde soubor zpracují a připraví Vám ho pro přidání do Moodle.
Soubor lze sdílet například pomocí služby OneDrive.
Jak na to:
Odkaz na soubor/video na OneDrive sdílejte na email:  cavp@rektorat.czu.cz

Následně soubor PowerPointu pracovník CAVP převede na video a uloží do systému Mediasite, který je určen pro ukládání videí.
Pokud sdílíte jakékoli hotové video, proběhne kontorola kompatibility a následně se nahraje do systému Mediasite.
Jakmile bude soubor na Mediasite zpracován, budete informováni pracovníkem CAVP pomocí mailu, že Vaše video je připraveno pro vložení do Moodle.
Jak se video vkládá do Moodle:

Nevíte si rady? Kontaktujte svého GAELPa.